Maluchy kochają się bawić i tworzyć - przez to należy rozwijać w nich pasję do malowania lub kolorowania

Posted on 18/01/2023 7:18am

Już u małych bobasów jesteśmy w stanie stosunkowo często dostrzec ich fascynacje rysowaniem - niekiedy lubią siedzieć dość długo i tworzyć przeróżne obrazy lub malować kolorowanki.
reklamy
Author: Bird&Co.
Source: Bird&Co.


Następnie z zadowoleniem pokazują swe dzieła rodzicom.


drukarka
Author: John Loo
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli rodzice dostrzegą, że ich szkrab kocha malować, to powinni się z tego cieszyć. Badania udowodniły bowiem, że dzieci, które wykazują aktywność plastyczną, chętniej się później uczą i łatwiej odnajdują się w środowisku. Zatem łatwiej im nawiązywać kontakty i znaleźć swoje miejsce we wspólnocie. Zatem musimy szkrabowi kupić podstawowy zestaw małego artysty - papier, kolorowanki, farby i kredki.

Ta solidna oferta, którą przygotowaliśmy dla fanów omawianej kwestii, ma zbliżone informacje na to intrygujące zagadnienie - sprawdź tutaj.

Artykuły plastyczne dla dzieci na szczęście nie bywają drogie i zapewne stać na nie niejednego rodzica. Na dodatek, jeśli cała rodzina wie o zainteresowaniach bobasa, to jest w stanie mu robić właśnie tego typu prezenty na święta lub urodziny. Będzie to lepsze dla jego rozwoju, niż następna chińska zabawka. Malowanie rozwija pomysłowość i wzbudza zainteresowanie otoczeniem. Maluch pewnie szybciej niż pozostałe dzieci nauczy się czytać i zostanie prymusem w szkole. Pamiętajmy jednak o tym, że maluchy lubią kredki czy pędzelki gryźć. Zatem trzeba wręczać mu artykuły, które posiadają odpowiedni atest Wspólnoty Europejskiej i są dopuszczone do kontaktu z najmłodszymi.
Owszem, będą one odrobinę droższe aniżeli ich odpowiedniki sprowadzane z Azji. Ale przynajmniej będziemy mieli pewność, że nasze maleństwo nie będzie pochłaniać razem ze śliną jakiś toksycznych substancji.

Tags: rodzina, metal, pomysł