Jakim sposobem skusić klienta Poznaj kilka rad marketingowych

Posted on 22/07/2020 11:44am

Bankowość to jedna z w największym stopniu konkurencyjnych sektorów w gospodarce. Banków jest wiele a potencjalnych klientów stała ilość. Najbardziej lubianymi klientami banków są ludzie w produkcyjnym wieku, albowiem posiadają stałe dochody oraz - choć pewna część klientów - zainteresowana być może odkładaniem, czyli w wyższym stopniu zaawansowanymi produktami finansowymi aniżeli rachunek osobisty.
Odkładający są dla banków szczególnie atrakcyjni bowiem to dzięki nim realne jest udzielanie pożyczek. Bank jako instytucja musi zachowywać równowagę pomiędzy wielkością lokat a rozmiarem tak zwanej akcji kredytowej. Inaczej mówiąc każdy kredyt powinien mieć swój odpowiednik w lokacie oznaczonej na podobny okres co pożyczka. Bank zyskuje na różnicy w oprocentowaniu tych dwu produktów, toteż nie ulega wątpliwości że banki będą zabiegały o chętnych na założenie lokaty.oszczędzanie
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Aby wywabić klientów wiele banków oferuje nadzwyczaj atrakcyjne nowe produkty finansowe. Przykładem może być tutaj tak zwana lokata bezkarna, jej nazwa bierze się stąd że zerwanie lokaty zatem wypłata środków na niej nagromadzonych nie wywołuje utraty już naliczonych procentów jak ma to miejsce w wypadku klasycznej wersji owego produktu. Lokata bezkarna jest produktem dedykowanym dla nowych klientów.

Czyżby posty zaprezentowane na tej witrynie szkolenie pierwsza pomoc przedmedyczna w pełni Cię zadowoliły? Sądzimy, że tak. Jednakże, jeśli masz ochotę więcej, to kliknij tu.

Można ją założyć w chwili otwierania rachunku osobistego jednak nie później aniżeli 12 miesięcy od otwarcia rachunku - czytaj o Wybierarce. W razie jeśli klient (zobaczysz tu) nie spełni owego wymogu lokata bezkarna nie może być otwarta. W zamian za to proponowany jest standardowy produkt banku. Lokata bezkarna jest produktem bardzo atrakcyjnie oprocentowanym w porównaniu z analogicznymi produktami konkurencji. Warto także wiedzieć, iż lokata bezkarna jest kierowana do klienta indywidualnego. To specyficzny rodzaj klientów instytucji bankowych. Indywidualny klient w większości wypadków nie dysponuje wielkimi sumami, ale nie znaczy to że nie jest atrakcyjny dla banku. Nieduże sumy rekompensuje rozmiar tego segmentu rynku usług bankowych.


Oczywiście lokata to jeden z prostszych produktów bankowych służących oszczędzaniu. Klienci, których interesują większe przychody i zdecydowani są na większe ryzyko mogą skorzystać z innych odmian oszczędzania, w szczególności długoterminowego (na przykład funduszy inwestycyjnych, obligacji bądź dla bardzo zaawansowanych klientów różnego rodzaju produkty oparte na inwestowaniu kapitału na giełdzie).

Tags: bank, Obligacje, ROR-u