Zróżnicowanie naczep do ciężarówek

Posted on 17/09/2021 3:38pm

Naczepa to typ pojazdu kołowego, który pozbawiony jest swojego źródła zasilania. W czasie transportu naczepy pełnią funkcję składów zastępczych. Toteż podczas transportu winny w pełni ochraniać bagaż przed obniżeniem jego jakości i deficytami.
tir
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Naczepy ciężarowe to pojazdy drogowe, opracowane w ten sposób, iż część pojazdu leży na ciągniku samochodowym. Pierwszą grupą naczep są izotermy. Są to naczepy trzymające ciepło w ujemnych temperaturach na zewnątrz.

Jeżeli ten temat Cię zaciekawi, to z pewnością zainteresuje Cię też nowa wiadomość (http://www.lontex.pl/sprzedaz-akumulatory-samochodowe) na omawiane zagadnienie, gdyż również ma ciekawe informacje.

Są one przeznaczone do transportu na średnich i krótkich trasach. Naczepy ciężarowe izotermy używane są przy przewozie produktów spożywczych, ale nie ma ona zespołu chłodniczego, więc nie ma możliwości chłodzenia i przewozu ładunków mrożonych. Więcej na .

Samochód dostawczy, tir
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Naczepa takiego gatunku przeznaczona jest przede wszystkim do przewozu na krótkich i średnich trasach, w szczególności dla towarów, które są uczulone na zbytni przyrost, bądź spadek temperatury, której nastręczają zabezpieczenia przed wpływem warunków atmosferycznych, takich jak kurz, pył, wilgoć.

Nie ociągaj się! Jeśli podobają nasze notki, to doczytaj tutaj (https://czarnakreda.pl/kontakt/) następne oraz ciekawe posty. Wystarczy kliknąć w poniższy link.

Wersją izoterm są chłodnie. Naczepy te są wyekwipowane również w agregat chłodniczy. Zezwala on na przewóz warzyw, owoców i innych produktów spożywczych, również artykułów farmaceutycznych. Naczepy ciężarowe mogą być pokryte plandeką. Ten wariant zabudowy jest najstarszym i najpopularniejszym modelem ogradzania przestrzeni ładunkowej w naczepach stosowanych do transportu towarów.Specyficzna cecha owych naczep, które pokryte są plandeką, jest sposobność załadunku z boku, ponieważ burty naczepy są obniżane na pełnej rozciągłości ładownej, po obu stronach, a wysokość ładunkowa jest identyczna na pełnej długości naczepy. Jest także możliwość załadunku od góry, jest to proste, ponieważ przeważnie naczepy te posiadają bezproblemowy do demontażu stelaż i plandekę. Żeby skorzystać z takiego sposobu przewozu, nie musi się mieć go na własność. Wynajem naczepy zezwoli przetransportować bagaż w dowolne miejsce, bez potrzeby kupna drogiego sprzętu. Wielorakość naczep zezwoli przystosować należytą do transportowanego ładunku.

Tags: pojazdy, zabudowy, burty