Z jakich powodów warto inwestować w start-upy, jakie możliwości może dać tego typu forma prowadzenia biznesu?

Posted on 07/04/2022 7:26am

Pojęcie start-up od jakiegoś czasu staje się coraz bardziej popularne wśród ludzi biznesu. Jest to zresztą zupełnie zrozumiałe, jeżeli większość największych firm internetowych zaczynały właśnie w taki sposób, a i aktualnie można osiągnąć naprawdę duży sukces. Tak naprawdę wszystko zaczyna się od pomysłu, niekiedy takiego, który może zrobić rewolucję w świecie, a pomysł ten przez grupę zapaleńców zaczyna być realizowany. W przeciwieństwie do tradycyjnych form biznesu, start-upy działają w trochę odmienny sposób.
pieniądze z funduszu seed capital
Author: Tyler Lowmiller
Source: http://www.flickr.com
W nich nie nastawia się w pierwszej kolejności na maksymalizację zysków, choć oczywiście wszystko dąży w takim kierunku. Jednak często będą to eksperymenty, wyciąganie wniosków z błędów i otwieranie nowych drzwi, aż do osiągnięcia sukcesu. A jeżeli się go uda uzyskać, to może być naprawdę duży - . Między innymi dwie największe firmy z internetowej branży zaczynały właśnie w taki sposób, a obecnie ich wartość wynosi miliardy dolarów. W praktyce w świecie start-upów sukces może osiągnąć każdy, lecz należy pamiętać o tym, że trzeba będzie na niego sporo zapracować.
Jednym z największych problemów, z jakimi borykają się początkujący start-upowcy jest finansowanie. Zanim takie zaczynające firmy będą na siebie zarabiały to często ponoszą wiele porażek po drodze, często też nowe pomysły będą na przykład wymagać powiększenia załogi czy zakupu technologii. Na szczęście obecnie jest co najmniej kilka możliwości pozwalających pozyskać jakieś fundusze na rozwój. Jednym z najpopularniejszych są najróżniejsze inwestycyjne fundusze i aniołowie biznesu, którzy w zamian za jakąś część udziałów dają firmie zastrzyk finansowy. Jeżeli pomysł (zobacz pomysł na biznes) okaże się sukcesem i zacznie się na nim zarabiać, to taki fundusz seed capital może sprzedać swój udział zarabiając na tym odpowiednio. Rzecz jasna zdarzają się także wpadki, ale to jest już ryzyko takich inwestycji.
Innym często używanym sposobem na zdobycie nowych środków jest giełda, debiut na newconnect takiego startupu da mu spory zastrzyk finansowy na rozwój w najbliższych latach - .

Tags: zakup, zysk, sposób