W jaki sposób trzeba zadbać o komin?

Posted on 19/01/2022 3:31pm

Troska o komin nie może się kończyć razem ze zwieńczeniem roboty budowlanych. Cykliczna inspekcja, w szczególności kanałów dymowych, jest niezbyteczna dla dostrzeżenia potencjalnych odchyleń a także zapobiegania poważnym niebezpieczeństwom.


Należy w tym miejscu zaakcentować, że przeświadczenie o tym, że odchylenia w działaniu spalinowego kanału (zaistniałe przykładowo na skutek aktywności ptaszków) będą za każdym razem sygnalizowane przez zamontowany do niego piec, nie jest niestety zgodne z prawdą.


Kosmetyki marki Evitte
Author: SORAYA
Source: SORAYA


Owszem, dzisiejsze kotły CO zaopatrzone są w sensory monitorujące odpływ spalin, lecz zaburzenia nie za każdym razem są komunikowane w sposób niekwestionowany (wyświetlane są dla przykładu kody podpowiadające usterkę wiatraka).


prezent


temperatura
Author: www.kasualbest.com
Source: www.kasualbest.com


Dosyć często zatrzymanie awaryjne pracy kotła CO staje się wtenczas strapieniem dla właściciela oraz mija wiele czasu, zanim doświadczony serwisant rozpozna kłopot oraz doradzi, iż bezzwłocznie niezbędny będzie kominiarz.

Serdecznie zalecamy te informacje (www.rathgeber.pl/loga-3d-emblematy-i-napisy) do poczytania. Znajduje się tutaj dużo cennych wskazówek, jakie warto wykorzystać w swoim życiu.

Przewody spalinowe trzeba zatem monitorować, wyjątkowo w wypadku pieców olejowych, których nienależyta regulacja spowodować może wysokie odkładanie się sadz.

Zainspirował Cię naszartykuł? Mamy dla ciebie unikatowe info, dlatego kliknij ten link (https://www.systemy-pasywne.pl/ogrzewanie-na-podczerwien/) na ten temat!

Do czego doprowadzić mogą zaniedbania w kontrolach kanałów kominowych? Eliminacja sadzy z przewodu kominowego przez fachowca kominiarza – minimum dwa razy do roku – jest natomiast absolutnie niezbędne w wypadku pieców opalanych stałymi paliwami oraz kominków (zgodnie z przepisem winno być to przeprowadzane nawet 4 razy do roku, lecz prawdopodobnie nikt dziś nie przestrzega tego).
Niedbalstwa utrudniają eksploatację kotła, w znaczny sposób minimalizują jego wydajność a także doprowadzić mogą do zapłonu sadz, a wręcz do wybuchu gazów w przewodzie kominowym.

Tags: kot, gra, czas, bezpieczeństwo, WC