Typy oraz rodzaje wodomierzy - co pożądane byłoby o nich wiedzieć i który wodomierz wybrać?

Posted on 27/03/2020 7:43am

Oferta wodomierzy jest teraz niesłychanie zróżnicowana, na rynku odnajdziemy mnogość rozmaitych modeli i rodzajów wodomierzy, które odróżniają się od siebie licznymi parametrami technicznymi. To powoduje, że nie zawsze łatwo nam wybrać stosowny, najlepszy wodomierz, jaki zrealizuje nasze wyczekiwania.


Aby wybrać właściwy wodomierz, należy nie wyłącznie zorientować się w cenach oraz rodzajach wodomierzy, ale także w warunkach eksploatacji, rodzaju instalacji wodnej czy sposobach realizowania pomiaru. A co wskazane jest wiedzieć na temat samych wodomierzy?


licznik
Source: flickr.com
Aktualnie najpopularniejszym rodzajem wodomierzy są wodomierze mechaniczne, jakie dzielą się na wodomierze mokre i suche- wodomierze jednostrumieniowe suchobieżne BMeters. Charakteryzują się one bardzo właściwą jakością, są urządzone w wirnik, jaki wprawiany jest w ruch obrotowy przez przepływającą wodę. Dzięki temu wskazuje on aktualny stan zużycia. Ze względu na sposób, w który przekazywany jest ruch wirnika do liczydła, wodomierze te zdołamy rozdzielić na kolejne dwa typy - wodomierze suchobieżne oraz mokrobieżne. Istnieje również pogrupowanie wodomierzy ze względu na kształt wirnika, są to wodomierze śrubowe i skrzydełkowe.

Wodomierze skrzydełkowe z reguły stosuje się do małych instalacji, zaś śrubowe posiadają zastosowanie w przypadku większych, więc stosuje się je na ogół w przemyśle. Mało tego wodomierze skrzydełkowe dzielą się też na wodomierze jednostrumieniowe oraz wielostrumieniowe.

Zaciekawił Cię nasz artykułu? Zatem zachęcamy Cię - przeglądnij następną stronę i dokonaj oceny naszych prób. W razie jakiś niepewności - pytaj!

Wodomierze wielostrumieniowe mają wirnik z wspierającą osłonką, która sprawia rozbicie strumienia, oraz co za tym idzie, dopływ wody znacznie mniejszymi strumieniami- wodomierze wielostrumieniowe od BMeters. Za to wodomierze jednostrumieniowe posiadają wirnik bez osłonki, woda dopływa więc jednym, dużym strumieniem.


Zarówno wodomierze wielostrumieniowe, jak również jednostrumieniowe bez problemu odkryjemy w ofercie sklepów, które posiadają tego rodzaju sprzęt.

Skoro rzuciłeś okiem na umieszczone w tym serwisie artykuły, to dodatkowo zerknij na opracowanie (www.rathgeber.pl/etykiety), które również prawdopodobnie przypadnie Ci do gustu.

Należałoby zaznajomić się z ofertą sklepów online, albowiem to naturalnie one posiadają największą i w największym stopniu rozbudowaną propozycję. Niewątpliwie w asortymencie odkryjemy optymalne wodomierze, jakie spełnią nasze oczekiwania.

Tags: sprzęt, sklep, budowa