Na czym polega dekretowanie faktur?

Posted on 27/05/2021 11:13am

W epoce komputerów e-faktura jest naturalną konsekwencją przemian, jakie następują w życiu społecznym.


E-faktury można spotkać już w niemalże w każdej dziedzinie gospodarki.


Wypływa to z korzyści, jakie niosą za sobą e-faktury, zatem ochrona środowiska, szybsze rozliczenia się z klientem, łatwość wytwarzania a także przekazywania dokumentów. Faktury elektroniczne przynoszą firmom oszczędności, dlatego większość firm rezygnuje całkowicie z papierowych faktur albo są one dodatkowo płatne.

Jeżeli masz ochotę zgłębić dodatkowe wiadomości na prezentowany tutaj wątek, to zobacz to ważne źródło (https://szukasz-pracy.pl/zbior-i-sortowanie-papryki/) - ono również jest bardzo cenne.

Oprócz tego normalizacja regulacji z 1 stycznia 2011 roku, daje możliwość zastosowanie tej możliwości zgodnie z regulacją. Ustawa wyraźnie mówi, jak powinna opisana być e-faktura, która w rozumieniu przepisów jest księgowym dowodem. W jaki sposób przebiega dzisiaj dekretacja faktur? Dużym uproszczeniem przy dekretacji dokumentów księgowych jest wprowadzenie w firmie własnych metod, a więc np. komputerowego zapisywania wszystkich faktur w systemie księgowym. Warunkiem zastosowania takiego rozwiązania jest jego dokładne opisanie w polityce rachunkowości.


konferencja
Author: ITU Pictures
Source: http://www.flickr.com


Wyłącznie postępując zgodnie z powyższymi zasadami dekretacja faktur odbywa się zgodnie z wszystkimi wymogami. Dlatego praktycznie każda firma posiada dzisiaj specjalny program rachunkowy. Przy jego pomocy możliwe jest wydrukowanie dekretu dla każdej elektronicznej faktury. Wydrukować można także określone dane, jakie łączą dekret z daną fakturą elektroniczną.
Posiadając takowe oprogramowanie akceptowalne jest ręczne dekretowanie dowodów księgowych. Jakkolwiek, warto na zakończenie każdego rozliczeniowego okresu wydrukować w celu archiwizacji dekrety wszystkich e-faktur, jakie były zaksięgowane przez ten czas.

Tags: firma, rok, ochrona, księgowości, faktur