Leasing pracowników to teraz niezwykle popularna metoda zatrudniania ludzi przez firmy pragnące zredukować wydatki

Posted on 20/03/2020 7:38am

Wypożyczanie ludzi do pracy staje się ostatnio niesłychanie spopularyzowaną formą zatrudniania. Jest to taktyka, która pozwala na obniżenie kosztów pracy oraz utrzymywanie zatrudnienia na minimalnym poziomie.
Da się w taki sposób zdobyć na ten przykład pracowników z zagranicy.


ekonomia
Author: ITU Pictures
Source: http://www.flickr.com


kadr - usługi
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com


Jeśli ciekawi nas zatem leasing pracowników, to warto nieco o tym poczytać w sieci. Jeśli uruchomimy wyszukiwarkę oraz wstukamy właściwe słowa kluczowe, to bez wątpienia uzyskami szybko bardzo wiele ciekawych rezultatów z adresami witryn z radami prawnymi. Jeżeli pragniemy na przykład, żeby pracownik z Ukrainy zrobił dla nas jakąś pracę, a jest on pracobiorcą w innej spółce, to można podpisać z nią umowę dotyczącą najmu owej osoby na określony okres, by była zatrudniona u nas. W ten sposób możemy płacić zatrudnionym tylko wtedy, kiedy ich rzeczywiście potrzebujemy.


Kiedy wczytamy się w porady zamieszczone w Necie, to przekonamy się, że leasing pracowników jest coraz częściej stosowany. Największe korzyści z niego ma naturalnie spółka, która owych pracowników dostaje. Ma ona szansę znacząco zredukować koszty swojej działalności oraz wypożyczać zatrudnionych tylko na konkretne miesiące. Związane jest to jednak z kilkoma minusami. Pracownik z Ukrainy, który nie będzie u nas na stałe, nie będzie mocno powiązany z firmą oraz może wykonywać swoją pracę nieco mniej skutecznie - zobacz tu pracowników z Ukrainy.
Dobrze będzie zatem przemyśleć wszystkie plusy i minusy oraz pomyśleć nad wynajmowaniem ludzi od innych spółek, kiedy będą nam potrzebni.

Podoba Ci się ten tekst? Jeżeli masz chęć uzyskać więcej danych, odszukaj www, które ma równie fascynujące informacje.

Możliwe, iż okaże się, że jest to doskonałe rozwiązanie dla naszej firmy.

Tags: gra, firmy, osoby