Lampy do pomieszczeń – może w technologii LED?

Posted on 21/11/2019 7:25am

Rozważając istotny element w domu i ogrodzie, jakim jest oświetlenie, trzeba pochylić się nad wyborem lamp świecących na diodach led. To technologia z lat 60., lecz do powszechnego obiegu weszła pod koniec lat dziewięćdziesiątych. W tym krótkim tekście uświadomię wam, iż ta naprawdę użyteczna technologia musi trwale zagościć w waszym domu.


Lampa
Author: Swadilfari
Source: http://www.flickr.com
Nieważne, czy interesują nas
lampy sufitowe, lampy wiszące, lampy ogrodowe i kuchenne, diody led wykazują wiele mocnych stron.

Jeżeli zaciekawił Cię opisywany tekst, sprawdź link (https://www.sportwheels.pl/pol_m_Opony-online_Opony-caloroczne_Rozmiar-R14-3932.html) znajdujące pod tym linkiem, są tam podobne informacje, które będą dla Ciebie interesujące.

Przede wszystkim, cechuje je nieduży pobór prądu, który zwraca większy ich koszt od zwykłych żarówek - sprawdź ofertę na LEDextra. Jest to spowodowane małym napięciem koniecznym do ich działania, wysokim stopniem sprawności i małymi stratami energii . Secundo, skłonić do wyboru diod mogą niewielkie wymiary. No i po trzecie, lampy LED dają naprawdę dużo światła. Nie należy zniechęcać się wysoką ceną, ponieważ przyszłościowa technologia jest bez wątpienia warta swych pieniędzy, a na dodatek cena zrekompensuje się dość szybko. Zobaczymy to na własne oczy otrzymując pierwsze rachunki za prąd.


Co ciekawe, diody led to nie jedynie lampy (). Parę lat wstecz na półkach w sklepach komputerowych zagościły wyświetlacze wykorzystujące tę technologię.

Nie wahaj się - ważny wpis (https://www.miloni.pl/nowoczesne-komody-drewniane) już jest zamieszczony na naszej stronie. Wejdź w poniższy link i wówczas znajdziesz wiele uzupełniających wiadomości na temat naszego interesującego materiału.

Podobnie jak w kwestii oświetlenia domowego, tu także diody przyniosą spore oszczędności w rachunkach za prąd. Na dokładkę jakość monitorów LED jest większa niż zwykłych LCD. Oferują one często wyższą jasność i szersze spektrum kolorów. Nie tak dawno tego rodzaju ekrany kosztowały dużo więcej od swych starszych odpowiedników, teraz ta tendencja się zmienia. Dobry sprzęt można dostać już od pięciuset złotych, praktycznie w dowolnym sklepie komputerowym.

Tags: lampy, LED, diody, oświetlenie, diody LED, sprzęt, żarówki