Jakiego rodzaju są najlepsze metody na archiwizację informacji?

Posted on 14/07/2022 7:44am

Każdy musi utrzymywać porządek na swym komputerze. Jeśli problem z odnalezieniem informacji dotyczy dużej firmy, to powinna ona zatrudnić fachowca, który będzie archiwizował wszystkie informacje.
W każdej znacznej firmie powinna być prowadzona porządna archiwizacja danych na osobnym nośniku tego typu jak dodatkowy dysk twardy albo pendrive. Należałoby oddzielnie archiwizować zdjęcia, filmy albo informacje kadrowe. Informacje należałoby podzielić na tematy oraz odnośnie ich kompresji. Robiąc kopię, dobrym rozwiązaniem jest ich spakowanie czyli kompresja. Spowoduje to, że pliki będą mniejszej wielkości oraz zajmą mniej miejsca na nośniku, na którym będą archiwizowane. Kompresując pliki, użytkownik może oszczędzić nawet 60% miejsca, a w co poniektórych wypadkach nawet 90%. Wielu użytkowników nie kompresuje danych, ponieważ obawiają się, że utracą one na jakości. Nie ma się wcale czego bać, gdyż pojęcie "kompresji stratnej" zwyczajnie nie funkcjonuje. Wówczas informacje byłyby uszkodzone i nie można by było ich odczytać.


CV
Author: Laineema
Source: http://www.flickr.com


Obecnie wracają do łask płyty DVD, na jakich można zapisywać archiwizowane dane.

Zaciekawiły Cię prezentowane informacje? Wejdź na nowy wpis (https://well-done.pl/szkolenia-podesty-ruchome/) a z pewnością dowiesz się świeżych rzeczy, które Cię zafascynują.

Płyta jest o tyle dobrym wyjściem, że jest ona niewrażliwa na zmoczenie i pole magnetyczne. Zgromadzone na nich dane nie wymagają przepisywania po jakimś czasie. Naturalnie płytę można złamać czy też porysować. Jeżeli jednak umiemy uszanować własny sprzęt oraz chronimy go przed młodszymi dziećmi, to uszkodzenie płyty przestaje mieć jakieś znaczenie. Atutem takiego archiwizowania informacji może być także to, że informacje zarchiwizowane na płycie nie będą zainfekowane żadnym wirusem.
Archiwizacja danych na płytach może zająć dużo godzin oraz informacje z płyty muszą być zapisane ponadto na innym nośniku. Można też nagrać parę płyt, które zawierają takie same dane. Jeżeli dane zmieszczą się na pendrive, także mógłbyś zapisać je kilka razy.

Tags: komputer, informacje, gra, firmy, firm