Jakie są plusy i minusy montowania luster pomiędzy płytkami ceramicznymi?

Posted on 17/03/2022 3:44pm

Lustro jest na pewno jednym z najważniejszych elementów wyposażenia jakiejkolwiek łazienki. Jest tak nie tylko z powodów użytkowych, ale również estetycznych. Jeżeli będzie odpowiednio wybrane oraz zamontowane, mogłoby optycznie powiększać każdej wielkości łazienkę.


Prawidłowo wybrane lustro może stać się znakomitą dekoracją, jednak żeby było bezpieczne dla swoich domowników, należy je poprawnie zamontować.
stykówka - zabawki
Author: Chris
Source: http://www.flickr.com


Volkswagen Jetta
Author: amateur photography by michel
Source: http://www.flickr.com


Najczęściej mocuje się je nad umywalką albo ewentualnie także nad wanną. Zasadniczo rzecz ujmując montaż lustra opiera się na tym, aby jego geometryczny środek znajdował się na wysokości oczu. Obecnie na rynku są też wersje, które można nakleić wprost na powierzchnię płytek lub w przestrzeń, która znajduje się pomiędzy płytkami. Można by także kupić lustra jako element mebli, zatem wtedy montaż polegałby naturalnie na np.

Wciąż masz znaczne problemy z odnalezieniem interesującej oferty? Nie martw się - sprawdź te propozycje, one na pewno Cię nie rozczarują.

powieszeniu szafki. Obydwa te sposoby mają swoje plusy i minusy, o których trzeba pamiętać, kiedy wybieramy konkretne rozwiązanie.


montaż lustra
Author: Schezar
Source: http://www.flickr.com


Najpopularniejszą metodą montażu jest przymocowanie lustra na glazurze, czyli już po ukończeniu wszystkich robót budowlanych. Jeżeli lustro (odsyłam do tego serwisu) nie ma osobnych ram, można by je również nakleić na płytkach. To rozwiązanie jest niezwykle ładne, jednak wymiana lustra w przypadku choćby jego zbicia może wiązać się z koniecznością kucia również płytek. Są to jednak raczej wyjątkowe sytuacje, z kolei zyski w postaci możliwości dobrania lustra o jakimkolwiek kształcie czy rozmiarze jest niezwykle kusząca.
Trzeba wtedy użyć specjalnego kleju montażowego, który możemy nabyć w sklepie budowlanym. Trzeba wiedzieć, że wokół lustra musi być pozostawione miejsce na spoinę. Inaczej mówiąc wnęka musi być nieco większa niż lustro.

Tags: szafki, zysk, przestrzeń, kupić