Dlaczego należałoby spędzić choćby weekend w Pułtusku?

Posted on 04/02/2022 7:53am

Kiedy namyślamy się, dokąd pojechać w danym roku na wczasy, nie myślimy raczej o jakimś mało słynnym, polskim mieście. Przykładowo jeżeli jednak zdecydujemy się na spędzenie chociażby weekendu w Pułtusku, to oczekuje na nas wiele atrakcji.
zakład
Author: banery-druk.net
Source: banery-druk.net


Może to być choćby potencjalnie najbardziej rozległy w Europie rynek, który posiada około 400 metrów długości. Jest on wybudowany na placu, który jest wyłożony tzw. "kocimi łbami". W mieście Pułtusk jest też miejska plaża nad rzeką Narew, która leży blisko Domu Polonii.

Czy wiesz, gdzie także można przeczytać inne tego rodzaju wiadomości? Jeśli nie, to kliknij na ten link i zerknij na treść opublikowanego tam artykułu.

Mało miejscowości ma w swej historii epizod związany z kosmosem. W wypadku Pułtuska jest to tzw. "kamienny deszcz", gdyż dnia 30 stycznia 1868 r. w pobliżu Pułtuska spadł meteoryt, który był pod postacią właśnie kamiennego deszczu. Jeżeli chodzi o odmienne atrakcje, to w Pułtusku warto zobaczyć również wieżę starego ratusza, zespół starego kolegium jezuickiego albo Kościół Najświętszej Marii Panny. W Pułtusku mieści się posąg A. Nosakowskiego oraz przedstawia on popiersie biskupa. Jest ono usytuowane na dużym cokole. Jest również posąg Jana Pawła II. Prezentuje on Ojca Świętego trzymającego pastorał oraz będącego w papieskiej sutannie.


Jeśli zdecydujesz się na spędzenie tam chociażby weekendu, to w mieście tym znajdziesz wiele hoteli, w których spędzisz wygodnie swój czas. Sam Pułtusk to miasto w województwie mazowieckim, położone w północnej części Mazowsza bardzo blisko Puszczy Białej. Należałoby wspomnieć, że Pułtusk posiada około 1000 lat, jednak ilość mieszkańców to niecałe 20 000. Mimo małej wielkości takiego miasta, znajduje się tu nawet szkoła wyższa, czyli Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora.
To miasto jest na tyle interesujące, że zainteresowało naprawdę wielu innego rodzaju twórców, razem z samym H. Sienkiewiczem. Miejscem tym zainteresowało się również wielu reżyserów oraz producentów różnorodnych filmów czy seriali.

Tags: czas, prezent, rok, dług