Co to jest tensometr? Do czego wykorzystuje się takowe urządzenie?

Posted on 23/06/2020 8:00am

Waga jest sprzętem, jakie zapewne każda osoba ma w swoim domu. Stosujemy ją choćby do pomiaru ciężaru naszego ciała albo w trakcie odmierzania składników w procesie gotowania.


Mało kto jednak zastanawia się nad problemem, z jakich materiałów jest taka wagazbudowana ?


Zapewne nie wszyscy ludzie mają świadomość, iż każda elektroniczna waga ma tensometr. Nazwa zabrzmi pewnie zawile, jednak urządzenie to służy właśnie do mierzenia siły ciężaru. Dzięki niemu możemy skontrolować wagę różnych przedmiotów.


koszula
Author: Rockwall TX Cuckold Couple
Source: http://www.flickr.com
Występują różnorakie tensometr, jednakże jednym z bardziej znanych jest oporowy. To właśnie taki rodzaj urządzenia często wykorzystywany jest w wagach, które służą nam codziennie, ale również w wagach służących w laboratorium. Tensometry oporowe posiadają dużą czułość oraz charakteryzują się idealną dokładnością.

Jeśli poszukujesz tego typu informacji, co te zaprezentowanie w naszym wpisie, to w artykule (http://www.bcmarket.pl/43-przemyslowe-drukarki-kodow-kreskowych) zamieszczonym tutaj z pewnością je odnajdziesz.

Nie stanowi dla niech kłopotu znaczna temperatura. Prócz tego wykazują sporą odporność na drgania i różnorakiego rodzaju wstrząsy.


Metoda działania takiego urządzenia jest bardzo łatwa. Oporowy drut nakleja się na powierzchnię, na jaką będzie oddziaływać siła ciężkości.

Zainteresowały Cię prezentowane kwestie? Jeżeli tak, to sprawdź ponadto, co posiada w tym temacie ta optymalna witryna. Odnajdziesz tam pokrewne treści.

W chwili, gdy takowa powierzchnia odkształca się, ta informacja przekazywana jest do materiału oporowego. Technologia klejenia takich sprzętów będzie bardzo różnaoraz zależy od konkretnej firmy. Tak samo jest ze stosowanymi materiałami, z jakich się je produkuje. Od tego głównie jest zależna ich jakość i skuteczność działania - zastosowania wag laboratoryjnych.


Odmienny może być kształt i sposób ułożenia tensometrów. Odróżnia się przykładowo kratowe, gdzie druciki biegną lub wężykowe, w jakich druciki są ułożone falowo.

Tags: firmy, produktów, skład